Europe

5 fotogenických míst v Hamburku

Pomalu se z toho stává tradice, již třetí svoje narozeniny jsem strávila v cizině. První byly před dvěma lety v Madridu, kde jsem v té době bydlela, druhé loni ve Slovinsku a třetí tento rok v Hamburku. Upřímně řečeno nejsem vyloženě městský typ, preferuju útěšnost a klid přírody, tohle německé město si mě však získalo. Zaslouží si proto, abych mu na blogu věnovala samostatný článek spolu s několika tipy, kam vyrazit za pěknými fotkami a co určitě nezapomenout navštívit.

Ještě jedno přiznání, než přejdeme k samotnému textu: Abych pravdu řekla, nejsem úplně nejlepší dovolenková plánovačka. Před odjezdem zpravidla jen vytipuju nejhezčí místa, která by se dala v dané lokaci navštívit a nafotit a pak už jen improvizuju. Každopádně zatím to funguje. 🙂

 

1. THE BEACH OVELGÖNNE

Výhodou Hamburku v porovnání s jinými městy je především to, že se nachází u moře. Máte tedy možnost vyrazit na některou z tamních pláží. Doporučuju navštívit Ovelgönne, která má jednu z nejhezčích rezidenčních čtvrtí, co v Hamburku uvidíte. Okolí pláže je lemováno krásnými vilovými domky s rozkvetlými zahradami a malými dvorky, přičemž do této oblasti se nejlépe dostanete trajektem z hamburského přístavu – zastávka metra Landungbrücken. (Pokud si koupíte celodenní jízdenku na dopravu, pak máte trajekt v ceně).

2. OD ELBPHILHARMONIE NA SPEICHERSTADT

Krásná procházka vede od slavné hamburské filharmonie přes doky až do oblasti s největšími (a pravděpodobně nejhezčími) velkosklady na světě. Speicherstadt je přesně to místo, kde pořídíte nejtypičtější hamburské fotky s impozantními budovami z červených cihel. Všichni, kdo se do Hamburku chystáte, určitě byste tuhle lokaci neměli vynechat. 🙂

A jeden další tip pro vás: Na návštěvu Elbphilharmonie s největší pravděpodobností zapomeňte – dovnitř se dostanete pouze s platnou vstupenkou na některé z představení, tyto vstupenky jsou však zpravidla vybookovány nejméně s ročním předstihem. Na místě vám dovolí maximálně vylézt na venkovní balkon, odkud je krásně vidět celý přístav.

3. NIKOLAIFLEET

Jedním z mých úplně nejoblíbenějších hamburských míst byl rozhodně most Nikolaifleet, který nabízí asi nejhezčí pohled na hamburské kanály. Nachází se navíc cca 10 minut chůze od hlavního náměstí, proto se vyplatí ho do prohlídky města určitě zařadit.

4. ST. PETRIKIRCHE

Rádi byste si Hamburk prohlédli i z výšky? Pak jako nejlepší místo doporučuju kostel Sv. Petri, který je umístěn přímo v centru. Hned kousek od něj se totiž nachází krásná radnice, která při pohledu z věže kostela vévodí celému panoramatu. Jenom se připravte, že je to poměrně vysoko – k nejvyššímu bodu věže vede dohromady 500 schodů se zastávkami v jednotlivých podlažích. Navíc vstup na věž se platí, takže si před výšlapem připravte kromě fyzických sil také 3 eura na vstupenku.

5. STADE

Pokud plánujete strávit v Hamburku několik dní, určitě si vyhraďte nějaký čas i na výlet do okolí. Zhruba 50 minut jízdy vlakem od města se nachází malé městečko Stade, které vypadá jako kulisy z nějakého pohádkového filmu. Na procházku města vám budou stačit zhruba 2 hodiny, během nichž stihnete nejen prohlídku všech malebných uliček a pěkného parku, ale i oběd, případně odpolední kávu. Městečko je sice malinké, ale stojí za návštěvu.

Teru Menclova

Hi! My name is Teru and I'm a Czech photographer and travel blogger. I call Prague home, but most of the time you can find me wandering all over the globe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *